Działania podjęte z okazji 550-lecia miasta Łęczna

DZIEŁO UCZNIÓW NA JUBILEUSZ MIASTA „Mural – Łęczna 550 lat”

W dniu 13VI 2017 r. uczniowie klas IV - VI SP nr 2 wraz z uczniami Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Łęcznej, pod opieką nauczycieli plastyki: Ewy Czerniak, Agnieszki Grudzień oraz Katarzyny Jagiełło, wzięli udział w realizacji projektu „Mural – Łęczna 550 lat”, który powstał na ścianie naszego amfiteatru.

Uczniowie pod kierunkiem profesjonalnych grafficiarzy (Adam Kopeć oraz Michał Sierpień) uczyli się krok po kroku, jak powstaje sztuka ulicy.

Za organizację warsztatów odpowiedzialne były: Ewa Czerniak, Małgorzata Szymaniak, Ksenia Stec.

(E.Cz.)

>>GALERIA<<

Gminny Konkurs Plastyczny Folder o Łęcznej rozstrzygnięty

Nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Plastycznego Folder o Łęcznej, miał na celu zachęcenie uczniów i młodzieży do poznawania dziedzictwa kulturowego, historycznego i przyrodniczego naszego miasta a także był formą włączenia się w obchody 550. rocznicy nadania praw miejskich Łęcznej.

Zadanie polegało na wykonaniu folderu, który eksponuje walory miasta i zachęca do jego odwiedzenia.

Do konkursu zgłoszono 65 prac w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Jury wyłoniło następujących laureatów:

szkoła podstawowa:

I miejsce ex aequo: Hijek Weronika - Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

Kłyza Ewelina - Szkoła - Podstawowa nr 2 w Łęcznej

II miejsce: Bronowicka Julia - Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej

gimnazjum:

I miejsce: Starzyński Kacper - Gimnazjum nr 1 w Łęcznej

II miejsce: Kosowska Alicja - Gimnazjum w Zofiówce

III miejsce: Kiszczak Paulina - Gimnazjum w Zofiówce

Gratulujemy laureatom i informujemy, że nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Tekst: J. Woźniak

Warsztaty plastyczne dla uczniów Szkół Podstawowych.

Z okazji obchód 550-lecia nadania praw miejskich Łęcznej nauczyciele wychowania przedszkolnego zorganizowali warsztaty plastyczne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum naszego miasta.

8 maja 2017 roku odbyły się warsztaty pt. „Malarstwo sztalugowe” prowadzone przez panią Majkę Zuzańską. Zajęcia przygotowane były dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Podczas wszystkich spotkań uczestnicy wykonywali ciekawe i oryginalne prace plastyczne, które po spotkaniu zabierali na pamiątkę. Spotkania odbywały się w milej i sympatycznej atmosferze, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie warsztatów.

Kalejdoskop historyczny Łęcznej

Zapraszamy do oglądania w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej mini wystawy prezentującej najważniejsze wydarzenie z historii Naszego miasta. Wystawa została przygotowana z okazji obchodów 550-lecia nadania Łęcznej praw miejskich.

Obchody 550-lecia Dni Łęcznej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej im. Tadeusza Kościuszki  postanowiła ułożyć napis ŁĘCZNA, składający się z uczniów tej szkoły. Dnia 2 czerwca 2017r. na boisku szkolnym pojawili się uczniowie z pięciu klas wraz z wychowawczyniami: IV B ( Małgorzata Kwiatosz), IV D ( Alina Kłyza), V B ( Sylwia Obcarska), VI A ( Ewa Marzec), VI C ( Agnieszka Zając), VI D ( Lidia Szczęsna).  W ciągu kilku sekund uczniowie ustawili się tak, aby powstał napis ŁĘCZNA.  To wydarzenie zostało uwiecznione na zdjęciu oraz krótkim filmiku

FILM

Więcej artykułów…