Finalistka ogólnopolskiego konkursu

Uczennica klasy 8 b Milena Sobiesiak znalazła się w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” . Opiekunką artystyczną utalentowanej młodej recytatorki jest p. Maria Perzyńska-Kusiak.

Milena Sobiesiak recytuje w trakcie gali finałowej konkursu. W ręce trzyma czerwoną różę.

17 kwietnia 2024 roku w Śląskim Teatrze Impresaryjnym im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej odbyła się Gala Finałowa X edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Organizatorami konkursu byli Instytut Pamięci Narodowej, Miasto Ruda Śląska oraz Stowarzyszenie „Rodzina więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Gośćmi gali finałowej były m.in.: panie Irena Cyrankiewicz, Krystyna Paradyż, Zdzisława Włodarczyk, byłe więźniarki obozów koncentracyjnych, córki śp. prof. Wandy Półtawskiej – Anna Dadak, Katarzyna Zaleska z rodzinami.

Podczas gali finałowej odbyło się uroczyste nadanie konkursowi imienia wyjątkowej postaci – śp. prof. Wandy Półtawskiej.

Finaliści konkursu stoją na scenie, nazwa konkursu w tle

Zdjęcia pochodzą z zasobów strony katowice.ipn.gov.pl.

Skip to content