Rekrutacja do oddziału sportowego o profilu pływanie klasa I

Szanowni Rodzice, 
informujemy, że w roku szkolnym 2024/2025 planujemy utworzenie oddziału sportowego o profilu pływanie w klasie I. Rekrutacja do oddziału sportowego będzie odbywała się zgodnie z Regulaminem rekrutacji do oddziału sportowego o profilu pływanie klasa I Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej w roku szkolnym 2024/2025, wprowadzonego Zarządzeniem nr 33-2023-2024 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z w/w Regulaminem i rekrutacji do oddziału sportowego, która będzie odbywać się zgodnie z terminami rekrutacji do oddziałów klas I ogólnodostępnych.

Jest wiele argumentów za utworzeniem oddziału sportowego o profilu pływanie. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej posiada obiekty niezbędne do prowadzenia szkolenia sportowego w zakresie pływania. Utworzenie oddziału sportowego umożliwia rozwijanie zainteresowań, uzdolnień i pasji dzieci. Sport (10 godz. zajęć tygodniowo w tym 6 godzin pływackich w blokach 2×3 godz. 45min. lub 3×2 godz. 45min.) pozytywnie wpływa na stan zdrowia dziecka, prawidłową postawę ciała. Ponadto sport kształtuje charakter, ducha zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. Skoncentrowanie się na sporcie sprawia także, że dziecko nie spędza całego wolnego czasu przed komputerem, co jest szczególnie istotne w dzisiejszych czasach.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Zapraszamy jednocześnie na spotkanie informacyjne w sprawie oddziału sportowego
o profilu pływanie w klasie pierwszej w roku szkolnym 2024/2025 we wtorek 5 marca 2024r. o godz. 1600 w stołówce szkolnej w budynku szkoły przy ul. Szkolnej 53.

Do pobrania:
1. Regulamin rekrutacji do oddziału sportowego – rok szkolny 2024/2025 
2. Wniosek przyjęcia do oddziału sportowego
3. Zgoda na udział w próbach
4. Potwierdzenie woli zapisu dziecka do oddziału sportowego sprawnościowych

Skip to content