Szkolny Konkurs Talentów Gwiazdy Jutra

W dniu 23.04.2024 sala gimnastyczna naszej szkoły zmieniła się w scenę dla młodych instrumentalistów i wokalistów z klas 5-7.

26 uczestników postanowiło pokazać jak pięknie i zarazem różnorodnie rozumieją muzykę i zaprezentować swoje możliwości dla widowni naszej szkoły. Konkurs rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Fryt doceniając wkład i zaangażowanie muzyczne młodych wykonawców w naszej szkoły.

Można było usłyszeć zarówno piosenki znane z rozgłośni radiowych, śpiewane czy też wykonywane na akordeonie, perkusji oraz gitarze, jak także utwory klasyczne wykonywane na pianinie. Jury w składzie: pani Justyna Abramik(instruktor śpiewu, muzyk, nauczycielka muzyki, solistka i wokalistka), pani Karolina Grelik(instruktor śpiewu w MOK, solistka i wokalistka), oraz pani Iwona Sochacka (nauczycielka naszej szkoły, absolwentka szkoły muzycznej, wokalistka w chórze gospel), miały naprawdę trudny orzech do zgryzienia wybierając najlepszych.

W kategorii instrumentalnej nagrodzono następujące osoby:

I miejsce – Julia Opajdowska z klasy 6b

II miejsce – Krzysztof Mantaj z klasy 7a

III miejsce – Filip Jung z klasy 6f

Wyróżnienia zdobyli:

Jakub Staropiętka z klasy 6d

Krystian Pecyna z klasy 6a

W kategorii wokalnej nagrodzono i wyróżniono następujące osoby:

I miejsce – Jan Jurczykowki z klasy 6a

II miejsce –Justyna Rawska z klasy 5b

III miejsce – Mateusz Krzyżanowski z klasy 5d

Wyróżnienia zdobyły:

Lena Nowak z klasy 7c

Lena Stolat z klasy 6f

Organizatorzy i laureaci konkursu pozują wraz z dyplomami.

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców a na sali przysłuchiwała się wykonawcom pani przewodnicząca – Martyna Królikowska

Największe zasługi i podziękowania należą się pomysłodawczyni i organizator konkursu pani Joannie Podgórniak, która z wielkim zaangażowaniem przygotowała wszystko z dokładnością od A do Z.  Przygotowała dyplomy, zajęła się obsługą techniczną a przede wszystkim była wielkim wsparciem i mentorką dla swoich uczniów, w których dostrzegła pasję, zaangażowanie, zamiłowanie do muzyki oraz talent. Dzięki niej w naszej szkole na pewno tytuł konkursu „Gwiazdy jutra” będzie kultywowany przez długi czas i być może niektórzy z naszych uczniów rozwiną w przyszłości swoje talenty na scenach Polski i świata.

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji,

gdyż „Twoje jutro zależy od wielu dzisiaj.” –A. Lincoln

Nagrody i podziękowania ufundowane w konkursie
Skip to content