Oblicza zdrowia psychicznego

Dnia 09.04.2024 r. w naszej szkole odbył się finał projektu “Oblicza zdrowia psychicznego” realizowanego przez klasę 6c.

Głównym celem projektu było poszerzenie wiedzy na temat zdrowia psychicznego wśród rówieśników klas szóstych. Dobre zdrowie psychiczne jest jednym z warunków prawidłowego rozwoju, efektywnego uczenia się, budowania udanych relacji z ludźmi i samodzielnego radzenia sobie w dorosłym życiu. Uczniowie mieli okazję uświadomić sobie, że zarówno zdrowie psychiczne, jak i fizyczne wpływają na nasze emocje, myślenie i zachowanie w stosunku do innych ludzi i do nas samych.

Uczniowie przygotowali sondę z wypowiedziami rówieśników i nauczycieli na temat zdrowia psychicznego, scenki z życia szkoły w których zaprezentowali nieodpowiednie oraz prawidłowe zachowanie oraz quiz dla koleżanek i kolegów znajdujących się na widowni. Dekoracją były własnoręcznie zrobione kolaże z różnymi obliczami zdrowia psychicznego. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i włożoną pracę klasie 6c.

Opiekunkami projektu były:

Anna Pawlak – nauczyciel współorganizujący

Karolina Marchlewska – psycholog

Różne aktywności uczestników projektu
Skip to content