Regulamin wypożyczania darmowych podręczników:

1. Podręcznik jest własnością szkoły.
  2. Uczeń wypożycza podręcznik z biblioteki na takiej samej zasadzie jak inne zbiory biblioteczne.
  3. Uczeń pamięta, że jest użytkownikiem podręcznika- po jego zwrocie do biblioteki będą korzystać inni.
  4. Uczeń zobowiązany jest do zwrotu podręczników w terminie wyznaczonym przez wychowawcę.
  5. Termin zwrotu ustala nauczyciel-bibliotekarz w porozumieniu z dyrekcją szkoły : termin przekazuje nauczyciel wychowawca.
  6. Zwrot podręcznika nastąpi dopiero , gdy nie będzie on już niezbędny do nauki w szkole, o czym uczniowie i rodzice zostaną powiadomieni przez wychowawcę klasy.
  7. Uczeń powinien dbać o otrzymaną książkę: obłożyć ją, chronić przed zabrudzeniem, zniszczeniem-tak, aby zwrócić ją możliwie w najlepszym stanie.
  8. W podręczniku nie należy pisać, nie należy załamywać kartek.
  9. Rodzice ( opiekunowie) dziecka ponoszą  odpowiedzialność  za zniszczony bądź zagubiony podręcznik.

Regulamin został zatwierdzony przez Dyrekcję Szkoły

Regulamin biblioteki:

1. Biblioteka szkolna udostępnia zbiory uczniom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym szkoły, absolwentom oraz rodzicom uczniów naszej szkoły.
  2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
  3. Nie określamy ilości wypożyczanych książek.
  4. Termin zwrotu książek 1 miesiąc.
  5. W uzasadnionym przypadku bibliotekarz może zażądać zwrotu książek przed upływem ustalonego terminu.
  6. Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie, uszkodzenie lub poplamienie wypożyczonych książek.
  7. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę. Jeśli odkupienie książki jest niemożliwe, powinien oddać inną, wskazaną przez bibliotekarza.
  8. W bibliotece należy zachowywać się spokojnie i cicho, mówić szeptem i nie przeszkadzać innym.
  9. Czytelnicy opuszczający szkołę (uczniowie, nauczyciele) zobowiązani są do zwrotu wypożyczonych książek i materiałów z biblioteki.
  10. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki.
  11. W bibliotece obowiązuje zakaz spożywania posiłków i picia napojów.
  12. Zasady korzystania ze stanowiska komputerowego określa odrębny regulamin.

Regulamin korzystania z komputerów:

1. Korzystamy z komputera wyłącznie w celach edukacyjnych: przed lekcjami, po lekcjach, na długich przerwach.
  2. Korzystamy z komputera po zgłoszeniu się u bibliotekarza.
  3. Przy komputerze siedzi tylko jedna osoba.
  4. Zmiany ustawień w komputerze (np. zmiany tapet) powodują zakaz korzystania.
  5. Po zakończeniu pracy wyłączamy komputer (a nie monitor).
  6. Zabrania się wchodzenia na portale społecznościowe (NK, Facebook i inne)
  7. Drukowanie dokumentów wyłącznie po uzgodnieniu z nauczycielem-bibliotekarzem.