’Let’s talk’

26 marca 2024 r. odbył się III Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego 'Let’s talk’. Gospodarzem imprezy była  Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, a wydarzenie zostało objęte Honorowym  Patronatem Burmistrza Miasta Łęczna. W konkursie wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn ze szkół znajdujących się na terenie naszego powiatu, a konkurencje wymagały od uczestników nie tylko znajomości słownictwa czy gramatyki języka angielskiego, ale przede wszystkim umiejętności związanych z komunikacją. Jak sama nazwa wskazuje, uczniowie mieli za zadanie porozumieć się w rożnych sytuacjach życia codziennego, wygłosić krótkie przemówienie, czy też napisać i odegrać dubbing do fragmentu filmu przyrodniczego.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności komunikacyjnych i językowych, a na podium znalazły się następujące drużyny :

I miejsce  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej w składzie: Lena Gańska, Aleksandra Kwietniewska, Zuzanna Wójtowicz

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka  w Łysołajach  w składzie: Nadia Furtak,  Kinga Płaczkowska,  Martyna Wojtaluk

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. T. Kościuszki w Łęcznej w składzie: Primosz Gajowiak,  Aleksandra Pękała, Dawid Antoniewski

Zwycięzcom i opiekunom poszczególnych drużyn serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy:

Agnieszka Zając

Małgorzata Brońska-Krzyżanowska

Uczestnicy wraz z opiekunami pozujący do wspólnego zdjęcia na zakończenie konkursu.

Burmistrz Łęcznej, Pan Leszek Włodarski, otwiera konkurs 'Let's Talk' w towarzystwie Pani Dyrektor Hanny Lipińskiej -Stopy oraz organizatora konkursu, pani Agnieszki Zając.