Dzień Patrona Szkoły

W dniu 26.04.2024r. nasza  szkoła obchodziła uroczyście Dzień Patrona Szkoły i Święto Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

iec w stroju kościuszkowskim w prawej ręce unosi szablę, w tle biało-czerwone róże na granatowym materiale.

Zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i dzieci oddziału zerowego z uwagą obejrzały część artystyczną. Przybliżyła ona historię postaci Tadeusza Kościuszki oraz uchwalenie Konstytucji 3 maja. Rozbrzmiewający hymn ,,Witaj majowa jutrzenko” przywołał i wzmocnił poczucie Polskości i uczuć patriotycznych w sercach uczestników uroczystości.

Trzy dziewczynki w białych bluzkach i czerwonych spódnicach i chłopiec w stroju krakowskim recytują wiersze.

Po części artystycznej pani Dyrektor Małgorzata Fryt, Burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski oraz  przedstawicielka Rady Rodziców Martyna Królikowska, wręczyli nagrody laureatom II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Tadeusz Kościuszko- walczący” pod Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty i Burmistrza Łęcznej. Nagrodzone prace były wykonane przez uczniów: Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem, Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach- Kolonii, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Leśniowicach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lipinach Górnych oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu: Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im.  Tadeusza Kościuszki w Łęcznej, Makaroniarnię Polmak, Bank Santander, Restaurację „Franco Ristorante”, Lubelski Bank Spółdzielczy w Końskowoli, Związek Zawodowy „Solidarność”, Cukiernię „Grela”, Pub 30-stka, firmę „Edwanex”. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, życząc dalszych sukcesów.

Od lewej Burmistrz Łęcznej, dyrektor szkoły, przewodnicząca rady rodziców, organizatorzy konkursu i laureaci konkursu z nagrodami

Tekst: Irena Zaniewska

Skip to content