Dzień Nauki Polskiej

Dzień Nauki Polskiej to, polskie święto państwowe obchodzone 19 lutego. Poświęcone jest polskim naukowcom i ich dokonaniom. Jego data związana jest z przypadającą w tym dniu rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika.

Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała spotkania, na których uczniowie dowiedzieli się o polskich wynalazcach – kim byli i co, odkryli m. in.: Mikołaj Kopernik, Maria Curie-Skłodowska, Ignacy Łukasiewicz, Stefan Banach, Jan Józef  Baranowski, Kazimierz Noiszewski, Karol Olszewski.

Uczniowie obejrzeli wystawę książek poświęconych astronomii, wynalazkom, prezentację o Marii Skłodowskiej-Curie i Mikołaju Koperniku oraz film pt.: „Gwiazda Kopernika. Jak wstrzymał słońce i ruszył ziemię?”. To pasjonująca opowieść, o człowieku, który dokonał największego odkrycia w dziejach świata.

Agnieszka Kot i Ewa Radomska

Skip to content