Dzień sportu.

5 czerwca miała miejsce wyjątkowa i pełna radości inicjatywa – dzień sportu. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły w strojach sportowych. Głównym celem tego spotkania było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu ale też integrowanie się grup przedszkolnych z przedszkola nr 1 z zerówką, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

Dzieci wraz z nauczycielami stoją na bieżni i szykują się do biegu, w tle widać budynek szkoły.

Gośćmi specjalnymi były piłkarki z żeńskiej drużyny Górnik Łęczna które prowadziły przygotowane konkurencje.   Dzień sportu rozpoczął się „Biegiem Przyjaźni” w którym wzięły udział przedszkolaki oraz dzieci z zerówek. W dalszej części odbyły się różne konkurencje sportowe. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromna radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Zwieńczeniem sportowych zmagań było otrzymanie medali oraz zdrowy poczęstunek.

Dzieci ustawione na boisku w rzędach, wykonują konkurencję bieg z woreczkiem na głowie.