Skąd się bierze prąd?

Po raz kolejny uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej na lekcjach techniki poznawali tajemnice związane z energią elektryczną.

trzech uczniów ze swoimi pracami

Na podstawie zdobytej wiedzy tworzyli prezentacje pt. „Jak prąd trafia do gniazdka?” Z pomocą dorosłych budowali proste układy elektryczne. Dzięki temu powstała bardzo ciekawa wystawa prac uczniowskich. Spośród wielu, uczniowie klas starszych wybrali najciekawsze i najbardziej oryginalne prace.

prace konkursowe ustawione na stolikach

Autorami są uczniowie kl. 6a: Tomasz Merski i Szymon Dudek – praca statek oraz Dawid Kocowski i Adam Ciesielski- praca ryba.

Wszystkim uczniom gratulujemy!