Razem możemy więcej

Innowacja pedagogiczna „Razem możemy więcej” została realizowana w klasie 6c i 6f od października 2023 r. do maja 2024 r.

trzech uczniów i trzy uczennice siedzą przy stolikach, grają w grę planszową

Przeprowadzenie takiej innowacji było odpowiedzią na potrzeby zarówno dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz innych uczniów z klasy, którzy podczas wspólnej zabawy mieli okazję integracji  z kolegami. Oczywistym jest, że wspólny cel łączy, buduje pozytywne nastawienie, uczy współpracy, szacunku do pracy innych, jak i pokazuje, że aby osiągnąć założony cel potrzebni są w grupie inni.

trzech uczniów i uczennica siedzą przy stoliku na którym leży wyklejanka i kolorowy papier

Celem innowacji było nauczenie się poprawnej komunikacji, wzajemnej tolerancji, wrażliwości, otwartości i poszanowania praw innych, integrowanie dzieci w naturalnym środowisku rówieśniczym oraz pokazanie, że każdy w grupie odgrywa jakąś rolę i to właśnie w zespole można osiągnąć bardzo dużo.

Justyna Szwaczko
Anna Pawlak

Skip to content