Gra planszowa

3 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w rozgrywkach gry planszowej „FROGS”. Rozgrywki odbywały się w poszczególnych ciągach klasowych. Na podłodze sali gimnastycznej powstała plansza gry składająca się z 30 pól: „pól drogi” – miejsca ustawienia pionka w danej rundzie, “pól specjalnych” – zadania do wykonania, „pól funkcyjnych”- określenie sposobu zachowania się w czasie gry np.: dwa pola do przodu. Ciekawostką było, że uczniowie poszczególnych klas sami wykonywali pionki do gry. Były to papierowe, skaczące żabki – złożone według ujednoliconego wzoru. Suma wyrzuconych dwiema kostkami oczek odpowiadała ilości skoków pionkiem- żabką. Klasa, która zdobyła największą liczbę punktów (suma punktów za prawidłowo wykonane zadania i ustawienie pionka jak najbliżej mety na zakończenie gry) wygrywała.

z lewej strony uczniowie siedzą na trybunach i obserwują rozgrywki na sali gimnastycznej, z prawej strony uczniowie przesuwają pionki na planszy

W poszczególnych ciągach klasowych zwycięzcami zostały klasy:

klasy V – 5f

klasy VI – 6a

klasy VII – 7b

klasy VIII – 8c

Gratulujemy!!!

Rozgrywki zorganizował Samorząd Uczniowski z pomocą pań: Marii Perzyńskiej-Kusiak, Ewy Marzec i Agnieszki Mazurkiewicz

gra planszowa uczniowie na sali gimnastycznej odbierają nagrodę dla zwycięskiej klasy