Innowacja pedagogiczna

„Polish history in legends” to tytuł innowacji pedagogicznej dla klas VI, której realizacja właśnie się zakończyła. Jej celami ogólnymi były:

– Rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

– Poznawanie legend polskich.

komiksy przedstawiające polskie legendy po angielsku wiszą na tablicach

Każda klasa w trakcie zajęć wprowadzających wylosowała legendę polską, na podstawie której w grupach chętni uczniowie stworzyli komiks w języku angielskim. Prace zespołów zostały ocenione przez jury pod kątem poprawności językowej, walorów artystycznych i zgodności z treścią legendy. Wszyscy uczniowie klas szóstych także dodali punkty, oddając głos na wybrany przez siebie komiks.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce- grupa z klasy VI d w składzie: Julia Grzesiuk, Zofia Łazuga, Julia Semeniuk.

II miejsce- grupa z klasy VI a w składzie: Franciszek Kaczan, Krystian Pecyna, Amelia Steć, Jan Jurczyński, Maja Kuchcewicz.

III miejsce- grupa z klasy VI b w składzie: Dominika Stolarczyk, Dominik Sieniec, Bartłomiej Wroński, Wiktor Błaszczak.

Jury przyznało także wyróżnienie Amelii Paszczyk

autorzy najlepszych prac stoją na ich tle

Innowację pedagogiczną realizowały panie: Maria Perzyńska – Kusiak, Małgorzata Brodzisz, Małgorzata Brońska-Krzyżanowska, Agnieszka Grudzień, Agnieszka Mazurkiewicz, a jej autorkami były Maria Perzyńska – Kusiak, Małgorzata Brodzisz.