Życzenia jak wielobarwny bukiet kwiatów

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione w 1972 roku jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą.

Szkolny chór stoi w sali gimnastycznej i śpiewa w czasie uroczystości, z lewej strony widać dyrygentkę.

11 października w naszej szkole odbyła się akademia z tej okazji.  W czasie jej trwania mogliśmy wysłuchać piosenek w wykonaniu chóru szkolnego „Cantabile” W trakcie uroczystości wręczone zostały również nagrody: Burmistrza Miasta Łęczna i Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Nagrodzeni nauczyciele z panią Dyrektor i Burmistrzem stoją w sali gimnastycznej.

W tym dniu również Samorząd Uczniowski klas VI-VIII postanowił uhonorować swoich nauczycieli i przygotował akcję „ Bukiet dla nauczycieli”, w trakcie której uczniowie mogli zadedykować kwiatek ulubionemu pedagogowi. Dodatkowo Samorząd przygotował drobne upominki dla Dyrekcji Szkoły i wszystkich nauczycieli.