Tydzień Bibliotek

Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek – ogólnopolskiej akcji promocji czytelnictwa i bibliotek. Przedszkolaki z grupy 0a i 0c w dniu 15 maja brały udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej .

Grupa dzieci siedzi na dywanie i patrzy na Burmistrza Łęcznej siedzącego w zielonym fotelu i czytającego im książkę.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z działalnością bibliotek, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Miłą niespodzianka w bibliotece było spotkanie z Panem Burmistrzem Łęcznej, który przeczytał dzieciom książkę pt. „Marzenia małego krecika”. Po uważnym wysłuchaniu treści odbyła się krótka pogawędka o marzeniach. Podczas spotkania Pani Basia zapoznała również dzieci z pracą bibliotekarza, pokazała książki i zachęcała do ich wypożyczania. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk pt. „Przygody małej gąsienicy”. Zachęcamy dzieci z rodzicami do częstego odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania bajek w domowym zaciszu.
Dziękujemy pani Basi za miłe i pełne ciekawych informacji spotkanie.

Grupa dzieci siedzi na dywanie i ogląda teatrzyk, który prezentuje Pani bibliotekarka.