Projekt Kosmos

Dnia 21 maja 2024r. w oddziale przedszkolnym podsumowany został projekt  „Kosmos” realizowany w grupie 0 D. Głównym celem projektu było poszerzanie wiedzy dzieci na temat kosmosu oraz kształtowanie w nich postawy badawczej i ciekawości odnoszącej się do przestrzeni kosmicznej.  W ramach projektu dzieci zdobywały wiedzę na temat Układu Słonecznego i obiektów znajdujących się w kosmosie. Dowiedziały się czym jest galaktyka oraz czy gwiazdy świecą w ciągu dnia. Podsumowanie tego kosmicznego projektu odbyło się w szczególnym dniu, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Kosmosu. Dzieci z grupy 0 D przygotowały  występ podczas, którego recytując wiersze zaprezentowały modele planet. Następnie odbył się quiz wiedzy o kosmosie. Na zakończenie wspólnych obchodów Dnia Kosmosu, w ramach podsumowania projektu wspólnie obejrzeliśmy wideorelację z przebiegu projektu w grupie 0 D.

Dzieci oglądają na monitorze wideorelację z realizacji projektu „Kosmos”