Wycieczka do Lublina

Jak twierdził Mark Twain „Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”, zatem dopiero bezpośrednie przeżycie, oglądanie świata na własne oczy buduje wiedzę. To dlatego wycieczki są tak ważnym elementem nauczania, a przy tym wyjątkowo lubianym przez uczniów.

Rano, 12 czerwca br. grupa uczniów z oddziału przedszkolnego 0C wyruszyła na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem w programie było zwiedzanie skansenu – Muzeum Wsi Polskiej. Na lekcji uczniowie zapoznali się z otoczeniem i warunkami w jakich żyli i bawili się, niespełna 100 lat temu, Kazio z Marysią – dzieci wiejskie oraz Januszek z Zosią – dzieci z rodziny ziemiańskiej. Dzieci wcieliły się w te postacie, poznając ich dzieciństwo, a także wyposażenie mieszkań głównych bohaterów.

Kolejnym punktem naszej wędrówki było zwiedzanie Starego Miasta począwszy od Zamku Lubelskiego, Placu Zamkowego, przez Bramę Grodzką czy Trybunał Koronny. Widzieliśmy Basztę Półokrągłą a obok niej piękny mural przedstawiający wygląd dawnego Lublina. Nasza pani przewodnik bardzo interesująco opowiadała uczniom legendy i historie Lublina. Wielką frajdę sprawiło dzieciom poszukiwanie lubelskich koziołków.

Wycieczka do Lublina wszystkim się bardzo podobała. Do Łęcznej powróciliśmy zmęczeni ale bogatsi o nowe doświadczenia.