Andrzejki

Andrzejki to jedna z najbardziej magicznych i tajemniczych nocy w roku. To doskonała inspiracja, by wspomnieć dawne tradycje i obyczaje, ale również świetna okazja do tańca i dobrej zabawy. Podążając za wielowiekową tradycją, 28 listopada 2023 r. w naszej zerówce odbyła się huczna zabawa andrzejkowa. W pięknych i barwnych strojach, dzieci tańczyły przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek puszczanych przez DJ-a. Tego dnia poznały zwyczaje andrzejkowe oraz związane z tym świętem zabawy. Nie zabrakło balonów z wróżbą, skrzyni zawodów czy wróżb z butów. Wszystkie wróżby i zabawy przeplatane były słodkim poczęstunkiem. Andrzejkowa zabawa dostarczyła naszym najmłodszym uczniom wielu przeżyć i emocji. Dzień ten był okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji, ale przede wszystkim okazją do dobrej zabawy.