Akcja Sprzątanie świata

Za nami 31 edycja Akcji Sprzątania Świata – Polska 2024. Wzięli w niej udział uczniowie zerówki grupy B. Tym razem dzieci sprzątały plac zabaw „ze statkiem” oraz drogę prowadząca do niego ze szkoły.

Dzieci Grupa dzieci zbiera śmieci

Hasłem tegorocznej ogólnopolskiej akcji brzmiało: „Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku” Od lat 90-tych XX wieku trwają działania edukacyjne, podejmowane przez uczestników z całej Polski.

Przez te 30 lat trwania akcji wzięło w niej udział już ponad 23 milionów uczestników. Głównym celem akcji jest poszerzenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Dziewczynka w niebieskich rękawiczkach wkłada śmieci do worka

W rezultacie tych działań z każdym rokiem jest śmieci coraz mniej w naturze. Wychowankowie akcji wspomagają selektywna zbiórkę odpadów, mają większe poszanowanie zasobów środowiska. Uczą innych jak być odpowiedzialnymi konsumentami i nie tworzyć niepotrzebnych odpadów. W konsekwencji mniej zaśmiecają i niszczą środowisko naturalne. Jesteśmy dumni z osiągnięć akcji której jesteśmy członkami i chcemy nadal „stać na starzy czystej Ziemi”!

Magdalena Dąbrowska