Wycieczka do kopalni Bogdanka

We wtorek 12.12.2023 roku klasa 1e wybrała się na wycieczkę do kopalni Bogdanka. Już po drodze uczniowie podziwiali wielkie hałdy kamieni znajdujące się w pobliżu Bogdanki. Na miejscu czekali na uczniów pracownicy kopalni, którzy zapoznali uczniów z historią kopalni. Przewodnicy oprowadzili uczniów po „Strefie C”, w której znajdują się trzy sale do zwiedzania. W pierwszej z nich uczniowie zobaczyli: film, który ukazuje trudy pracy górniczej, makietę ukazującą trzy pola kopalni, rośliny odciśnięte w skałach, stroje górników do pracy i galowe. W kolejnej sali uczniowie dowiedzieli się o legendach związanych z górnictwem i kopalnią, a także jak wygląda górniczy sztandar. Ostatnia sala była największą atrakcją dla uczniów. Znajdowała się w niej imitacja chodnika kopalni oraz wagon z węglem. Po wycieczce uczniowie byli pełni wrażeń i pięknie opowiadali o tym czego dowiedzieli się o kopalni w Bogdance.

Magdalena Radczak

Skip to content