Bal ósmoklasisty 2024 w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej

„Wszystko ma swój czas. Każde dzieło ma swój czas pod niebem. Jest czas śmiechu (…)i czas tańca…”(Kohelet)

W sobotni wieczór, 20 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej odbył się Bal ósmoklasistów. Zaproszonych gości przywitali przedstawiciele najstarszych klas – Milena Sobiesiak (klasa 8b) i Igor Medyński (klasa 8a). W imieniu wszystkich ósmoklasistów, złożyli podziękowania dla dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli i rodziców za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia oraz okazaną uczniom życzliwość, troskę i opiekę.

Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście, nauczyciele oraz liczne grono rodziców.

Oficjalnego otwarcia balu dokonała pani dyrektor Małgorzata Fryt. Podziękowała uczniom za lata wspólnej pracy, nauczycielom i wychowawczyniom klas ósmych: pani Romie Szumiec, pani Iwonie Sochackiej i pani Monice Szukałczyk-Jop za zaangażowanie, a rodzicom za wsparcie procesu edukacji.

Następnie głos zabrali: Burmistrz Miasta Łęczna pan Leszek Włodarski oraz przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców: pani Martyna Królikowska i pan Adrian Ryć. Wyrazili oni wdzięczność dla dyrekcji i nauczycieli za wieloletnią pracę a przyszłym absolwentom życzyli udanej zabawy na balu oraz dalszych sukcesów na nowym etapie edukacji.

Najbardziej widowiskową i ekscytującą częścią balu był polonez, przygotowany pod kierownictwem pana Karola Jakubowskiego. Nie był to jedyny występ zaprezentowany przez uczniów, ponieważ zatańczyli oni jeszcze jeden taniec – Belgijkę, przygotowany przez panią Barbarę Janowską, który miał na celu wprowadzenie młodzieży w atmosferę udanej zabawy.

Wszyscy nauczyciele oraz przybyli rodzice przyglądali się tanecznemu występowi z ogromnym wzruszeniem oraz dumą.

Po oficjalnej części balu młodzież zrobiła pamiątkowe zdjęcia i kontynuowała zabawę podczas dyskoteki. Uczniom klas ósmych towarzyszyła przez cały czas wspaniała atmosfera i radosne emocje.

Z pewnością bal na długie lata pozostanie dla jego uczestników cudownym wspomnieniem.

Iwona Sochacka – wychowawczyni kl. 8b

Skip to content