„Szukamy Tęgiej Głowy”

XI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych

W dniu 29 lutego 2024 r.  w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki
w Łęcznej odbyła XI edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego
„ Szukamy Tęgiej Głowy”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas piątych. Konkurs jest dwuetapowy. Do pierwszego etapu przystąpili uczniowie klas piątych w szkołach macierzystych. Pierwszy etap szkolny składał się z 20 – tu zadań zamkniętych i polegał na rozwiązaniu testu wyboru. Finał konkursu przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej, do którego przystąpiło 24 piątoklasistów, którzy przyjechali z 10-ciu szkół podstawowych Powiatu Łęczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów.

 Konkurs otworzyła pani dyrektor Hanna Lipińska-Stopa, życząc wszystkim powodzenia.

Finaliści mieli do rozwiązania zestaw konkursowy, który składał się z 18 zadań. Zadania były różnego typu: z luką, na dobieranie, prawda – fałsz, zadania wyboru, oraz zadania otwarte wymagające przedstawienia pełnego rozwiązania. Na rozwiązanie całego zestawu konkursowego uczniowie mieli 60 minut. Po zmaganiach z zadaniami konkursowymi, komisja składająca się z nauczycieli – opiekunów sprawdziła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców. Podczas, gdy prace konkursowe były sprawdzane, uczestnicy skorzystali ze słodkiego poczęstunku.

Komisja konkursowa sporządziła protokół i wyłoniła uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów.

Tęgimi Głowami w XI edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego zostali:

I miejsce – Mikołaj Stefaniak, SP nr 2 im. T. Kościuszki w Łęcznej

II miejsce – Jan Onyszko, SP im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku

II miejsce – Maja Morawska, SP im. Jana Brzechwy w Zofiówce

III miejsce – Radosław Szurek , SP im. Ks. Jana Twardowskiego w Zezulinie

III miejsce – Mikołaj Winsyk, SP nr 2 im. T. Kościuszki w Łęcznej

Pani dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Szkołę Podstawową nr 2 w Łęcznej, Radę Rodziców SP nr 2, Związek Nauczycielstwa Polskiego – oddział w Łęcznej i  Urząd Gminy w Łęcznej. Nauczyciele otrzymali podziękowania.

W tym konkursie nikt nie przegrywa, każdy jest „Tęgą Głową”. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Konkurs przygotowali i zrealizowali :  p. Łukasz Bogusz, p. Alina Kłyza, p. Agnieszka Kuriata

Skip to content