Szkolny Festiwal Filmów Historycznych

6 czerwca 2024r. odbyło się podsumowanie innowacji pedagogicznej pt. ”Szkolny Festiwal Filmów Historycznych”. Najważniejszym celem tego przedsięwzięcia było pogłębienie w sposób twórczy wiedzy na temat ciekawych postaci historycznych z różnych epok. Dzięki kreatywności i twórczej ekspresji uczniowskiej powstało blisko 50 filmików, wykonanych aparatami telefonów komórkowych przez uczniów klas 4-7.

Grupa uczniów w odświętnych strojach stoi w dwóch rzędach i prezentuje swoje dyplomy.

Wyróżnione filmy to:

„Mikołaj Kopernik” –autorka Lena Pawlik 4d

„Cesarz Otton I” – autorki: Oliwia Pogoda, Aleksandra Nowosad, Weronika Widomska, Anna Jaroszek, Amelia Kazimieruk – 5b

„Mieszko I – historia z humorem” – autorzy: Dawid Pieniak 6d i Julian Czarnocki 5e

„Bolesław Chrobry” – autorka: Laura Sosnowska 6e

„Papież Jan Paweł II” – autorzy: Krystian Pecyna, Franciszek Kaczan, Jan Jurczykowski – 6a

„Józef Piłsudski” – Dawid Antoniewski 7d

„Koronacja Bolesława Chrobrego”- Adam Serwa, Julia Siegieda, Agata Ciesielska- 7d

„Wprowadzenie stanu wojennego w Polsce” – Bartosz Romański – 7e

„Odkrycie polonu i radu” – Oliwia Gruszczyńska, Alicja Smoląg – 5d

W czasie naszego Festiwalu wręczyliśmy także nagrody dla laureatów konkursu historycznego o Tadeuszu Kościuszce, który odbył się 22 kwietnia 2024r. W konkursie wzięło udział 33 uczniów z klas 4-6. Nagrody ufundowała Rada Rodziców i ZNP oddział w Łęcznej. Najlepiej test napisali:

Tracz Miłosz  4 e, Demczuk Aleksander  4 e, Matyjaszczyk Wojciech  4 c  , Radczak Izabela 4 b,

Kowalska Lidia  4f, Lena Stolat 6f, Filip Jung 6f, Zofia Łazuga 6d, Zuzanna Szczęsna 6d,

Julia Grzesiuk 6d, Maja Mikołajewska 6d .

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Marzec, Monika Szukałczyk – Jop

Duża liczba uczniów siedzących na niskich ławeczkach w sali lekcyjnej, ogląda film.