Spacer naszej małej ojczyźnie

23 maja 2024 roku młodzież z klas V a, VII b, VII c oraz VII d wraz z dyrekcją szkoły, nauczycielami, zaproszonymi gośćmi wzięła udział w „Spacerze historyczno – literackim po Łęcznej”, który był zwieńczeniem innowacji pedagogicznej zrealizowanej przez panie polonistki Annę Galewską i Jagodę Woźniak.

uczestnicy spaceru edukacyjnego w przestrzeni miasta. W tle zabytki miejskie i krajobrazy z parku na Podzamczu.

Celem przedsięwzięcia było promowanie lokalnej historii, literatury oraz dziedzictwa kulturowego, zaangażowanie uczestników w odkrywanie miejscowych atrakcji i historii miasta oraz promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia poprzez spacer. Trasa spaceru rozpoczęła się przy budynku szkoły przy ul. Piłsudskiego 12 i przebiegała przez park na Podzamczu i Stare Miasto. Uczestnicy spaceru mogli wysłuchać ciekawostek historycznych związanych z mijanymi zabytkami i obiektami na trasie spaceru, m. in o kościele p.w. św. Marii Magdaleny, ruinach zabudowań folwarcznych w parku na Podzamczu, wydarzeniach z września 1939, czyli bitwie o most na Wieprzu, Synagodze, Rynku II, Magistracie i Placu Kościuszki. Poza ciekawostkami historycznymi uczniowie zaprezentowali wiersze łęczyńskich poetów związane z odwiedzanymi miejscami. W czasie dyskusji z uczestnikami pojawił się pomysł, aby wydarzenie było realizowane cyklicznie.

Skip to content