Okładka mojej ulubionej książki

W naszej szkole w ramach realizowanej Innowacji  Biblioteczno-Czytelniczej „Biblioteka- wiedza i zabawa” odbył się konkurs plastyczny „Okładka mojej ulubionej książki”. Do konkursu przystąpili wszyscy chętni uczniowie klas 1-3, którzy mieli możliwość zaprezentowania zarówno swoich uzdolnień plastycznych jak i wyobraźni.  Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu okładki dowolną techniką. Praca miała zawierać tytuł i nazwisko autora książki oraz najważniejszą część – oprawę graficzną nawiązującą do tytułu książki i wprowadzającą w jej treść.  Każde z dzieci starało się, aby jego okładka przyciągała wzrok i zachęcała do wyciągnięcia po nią ręki.

Wyróżnieni w konkursie:

Maja Bukszyńska 1a

Wojciech Wacławik 1b

Emilia Krajewska 1c

Gabriela Zakrzewska 1d

Dmytro Turowskyi 1d

Nikola Kowalczyk 2a

Jakub Wróbel 2b

Dominik Żaczek 2c

Kornelia Mazurek 2e

Franciszek Michalak 2e

Antoni Bogucki 3e

Julia Kowalska 3e

tekst: Beata Kowalska

okładki ulubionych książek namalowanych przez dzieci
okładki ulubionych książek namalowanych przez dzieci

Skip to content