Matematyczny Karnawał 2024

Patronem konkursu „Matematyczny Karnawał” jest Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Prezydent Miasta Lublin – zatem możliwe jest zdobycie dodatkowych punktów w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Organizatorem 3 edycji konkursu jest Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. T. Kościuszki w Lublinie. Do konkursu zgłosiło się 174 ósmoklasistów z województwa lubelskiego. Z naszej szkoły zgłosiło się 7-ro uczniów z klasy 8a i 8b. Konkurs składał się z dwóch etapów. Zadaniem uczestnika konkursu w 1 etapie było rozwiązanie zadania udostępnionego w karcie pracy na fanpage ZSTK, a następnie wysłanie zdjęcia karty pracy na adres mailowy organizatora. Należało wykonać jak największą ilość zadań konkursowych zawartych w kartach pracy.

Drugi etap odbył się 13 lutego 2024r. w siedzibie szkoły ZSTK, na który pojechali zakwalifikowani uczniowie: Michał Jakubowski z klasy 8b i Igor Medyński z klasy 8a. W dniu 04.03.2024r organizator konkursu ogłosił wyniki na swojej stronie. Nasi chłopcy znaleźli się w gronie 16-tu nagrodzonych ósmoklasistów. Michał Jakubowski, uczeń pani Agnieszki Serwy zdobył III miejsce, a Igor Medyński, uczeń pani Agnieszki Kuriaty otrzymał wyróżnienie.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród wspaniałym ósmoklasistom z województwa lubelskiego – laureatom tegorocznej edycji konkursu, odbyło się 14.03.2024r w budynku ZSTK w Lublinie.

Gratulujemy chłopcom wytrwałości, zaangażowania, a przede wszystkim wiedzy i umiejętności matematycznych.

Skip to content