Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Logicznego

VIII Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród uczniów.

Zawody składają się z dwóch etapów: eliminacyjnego, który odbywa się dla uczniów w szkole i Finału Memoriału, w którym uczestniczą osoby zakwalifikowane z I etapu.

Zawodnicy startują indywidualnie w jednej z czterech kategorii: Młodzicy (kl. 3-5 SP), Juniorzy (kl. 6-8 SP), Licealiści (szkoły średnie), Dorośli (osoby dorosłe, które ukończyły szkoły ponadpodstawowe).

Osoby z najlepszymi wynikami w eliminacjach w swoich kategoriach zostają zaproszone do udziału w Finale Memoriału.

Finał odbył się 23 marca 2024  o godzinie 10:00 w budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowało 8 finalistów z klas piątych i szóstych: Maja Krasuska 5a, Zuzanna Szymaniak 5a, Mateusz Broński 5d, Magdalena Jakubiec 6c, Szymon Puła 6a, Jakub Staropiętka 6d, Kacper Skoczylas 7a, Lena Stolat 6f. Zmagania były bardzo trudne, jednak uczennica klasy 6c Magdalena Jakubiec została laureatką, zajmując II miejsce w kategorii Juniorzy.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Skip to content