Egzamin na Kartę Rowerową

Dnia 29 maja 2024 r. uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki zdawali swój pierwszy egzamin na Kartę Rowerową. Do egzaminu przystąpiło 116 uczniów klas czwartych. Sprawdzian umiejętności praktycznych odbył się na miasteczku rowerowym przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęcznej i obejmował:

  • Przygotowanie do jazdy i ruszanie z miejsca.
  • Jazda do przodu po prostej i po łukach.
  • Jazda po wyznaczonym torze.
  • Prawidłowe hamowanie i zatrzymanie pojazdu.
  • Właściwe reagowanie na polecenia policjanta i znaki drogowe.

O bezpieczeństwo podczas jazdy i prawidłowy przebieg egzaminu zadbali: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w  Łęcznej podkom. Andrzej Sokołowski, asp. Jarosław Konowałek, sier. sztab. Mariusz Wach oraz nauczyciele p. Barbara Janowska i p. Lidia Szczęsna.

 Egzamin teoretyczny przeprowadzany był w formie testu jednokrotnego wyboru, który zawierał pytania  dotyczące przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Egzamin pomyślnie zakończyło 116 uczniów klas czwartych, którzy niedługo odbiorą swoje pierwsze ,,prawo jazdy”. Gratulujemy!

Tekst: Lidia Szczęsna

uczniowie klas 4 razem z trzema policjantami pozują do zdjęcia. W tle budynek szkoły.
Skip to content