Dzień Kropki

W połowie września oddziały przedszkolne oraz klasy 1-3 obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i odkrywania talentów. Dzień Kropki po raz pierwszy obchodzono w 2009 roku, zainspirowany książką „The Dot” autorstwa Petera H. Reynoldsa. Opowiada ona o dziewczynce o imieniu Vashti, która dzięki zwykłej kropce odkryła swój twórczy potencjał. Święto to zachęca uczniów na całym świecie do pokonywania własnych ograniczeń i uwierzenia w siebie.

W naszej szkole tego dnia odbyło się wiele kreatywnych działań. Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których tworzyli prace pełne kolorowych kropek. Na lekcjach odbywały się również zajęcia, które rozwijały ich wyobraźnię – pisali opowiadania inspirowane kropką i rozwiązywali łamigłówki związane z tym symbolem.

Dzieci ustawione w 2 rzędach trzymają prace plastyczne, muchomory z kropek

Dzień Kropki w naszej szkole był pełen radości i kreatywności, a uczniowie mieli okazję pokazać, że każdy, nawet najmniejszy pomysł, może być początkiem wielkich rzeczy!

Magdalena Radczak