Człowiek sercem nauki

Już po raz dwudziesty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Lubelskim Festiwalu Nauki. Hasło tegorocznego festiwalu  „Człowiek sercem nauki” ma na celu propagowanie nauki jako narzędzia do zrozumienia siebie, świata i relacji międzyludzkich.

Uczeń z pierwszego planu ogląda pod mikroskopem przygotowany przez siebie preparat, pozostali uczniowie przygotowują szkiełka z preparatem

Festiwal to niepowtarzalna okazja, by poznać najnowsze osiągnięcia naukowe i technologiczne oraz spotkać wybitnych naukowców i ekspertów z różnych dziedzin. Uczniowie klasy VIII A, B, C uczestniczyli w  warsztatach, ćwiczeniach, laboratorium, prowadzili badania przygotowane przez lubelskie uczelnie: Uniwersytet Medyczny, UMCS-Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Przyrodniczy. Udział uczniów w festiwalu poszerzył ich wiedzę i umożliwił zrozumienie, jak nauka i technologia kształtują naszą przyszłość.

Organizatorzy.
A. Brudzińska