Projekt Edukacyjny Alfabet Logopedyczny

W tym roku szkolnym dzieci z oddziałów przedszkolnych uczęszczające na zajęcia logopedyczne oraz grupa świetlicowa nr 2 wezmą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Alfabet Logopedyczny”. To druga edycja projektu.

graficzne potwierdzenie udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym alfabet logopedyczny

ZAŁOŻENIA PROJEKTU:

Głównym celem projektu jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Realizacja projektu przewidziana jest od 01.10.2024 do 31.05.2025r.

Projekt jest zgodny z założeniami Podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz wpisuje się w Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025.

CELE SZCZEGÓŁOWE PROJEKTU:

-podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego,

-usprawnianie aparatu oddechowego,

-poszerzanie słownictwa czynnego i biernego,

-ćwiczenie umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu,

-rozwijanie słuchu fonematycznego, poczucia rytmu,

-podnoszenie sprawności w zakresie motoryki,

-doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej, kształcenie wrażliwości słuchowej.

Koordynatorzy
Edyta Smyk, Agnieszka Tatarczak