Akcja Czytamy z Sercem

Klas IA w poniedziałek 30 września wybrała się z wizytą do miejsko – gminnej biblioteki publiczne im. Z. Herberta w Łęcznej na lekcję biblioteczną w ramach ogólnopolskiej akcji „Czytam z Sercem”.

Grupa dzieci siedzi na dywanie i układa puzzle na których widać mięsień sercowy.

Akcja Czytelnicza „Czytamy z sercem” to inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. Podczas lekcji bibliotecznych, zorganizowanych przez nauczycieli bibliotekarzy, uczniowie czytali, śpiewali, układali puzzle, rozwiązywali krzyżówki. Wszystko dotyczyło serca. Uczniom bardzo podobała się lekcja z niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenie.