Aktywni -Błękitni

Dnia 26 lutego 2024r. kl. 2c wzięła udział w warsztatach edukacyjnych nt. ”Woda i jej zasoby. Jak możemy dbać o wodę?” w ramach zajęć projektowych z ramienia PGW Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Aktywni- Błękitni na rok szkolny 2023/2024. Zajęcia poprowadziła p. Anna Janczewska-Demucha– starszy specjalista Zespołu Komunikacji i Edukacji Wodnej, koordynator programu edukacyjnego „Aktywni – Błękitni- szkoła przyjazna wodzie” (który to program jest realizowany w naszej szkole przez kilka klas).

Uczniowie zapoznawali się z ciekawostkami dotyczącymi wody, robili doświadczenia z wodą (jak zrobić burzę w szklance wody, czy woda może sama płynąć w górę, itp.), poznawali zasoby wodne na świecie, bawili się w ratowanie wody, rozmawiali o potrzebie oszczędzania wody i dobrych sposobach na jej oszczędzanie.

To były bardzo inspirujące zajęcia.

E. Czechowska