Zajęcia w bibliotece

W Wielkim Tygodniu klasa 0e wybrała się na zajęcia „Tradycje Wielkanocne” do Miejsko- Gminnej Biblioteki w Łęcznej znajdującej się przy ulicy Bożniczej. Zajęcia poprowadziła ukochana przez dzieci i niezastąpiona pani Basia Wójcik. 

Wspólnie z Panią Basią dzieci poznawały zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Na początku spotkania wysłuchały bajki o tradycji związanej z Niedzielą Palmową. Kolejnym zwyczajem o jakim rozmawiały dzieci było przygotowanie koszyka wielkanocnego, a więc pokarmów, które po święceniu znajdą się na naszych stołach w Wielką Niedzielę. Dzieci rozpoznawały pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku.

Na koniec spotkania dzieci spotkała plastyczna niespodzianka, wspólnie z panią Beatką mogły wykonać świąteczną kurkę, piękną dekorację na ich świąteczne stoły.

Aktywny udział dzieci w przygotowaniach pozwala bliżej poznać tradycje związane z Wielkanocą i wprowadza je w świąteczny nastrój oczekiwania.

Tekst: Ksenia Stec