Wycieczka do teatru

„Alicja w Krainie Czarów” to jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych utworów literatury angielskiej. To napisana ponad 150 lat temu przez profesora z Oksfordu powieść-zagadka. To plątanina myśli, marzeń sennych, szkolnych wierszyków, piosenek, zabaw matematycznych i językowych.

Klasa 0e i 0d w październiku wybrała się na wycieczkę do Lublina, do teatru Andersena, na spektakl „Alicja w Karinie Czarów”. Razem z Alicją wpadliśmy do króliczej nory i przeszliśmy wspólną podróż po świecie, w którym nic nie jest takim, jakim się wydaje. Do świata pełnego niezwykłych stworzeń, nieoczekiwanych spotkań, nieoczywistych rozwiązań, a także muzyki, tańca i humoru. Do Krainy Czarów. Poznaliśmy inny świat, ale przede wszystkim: siebie.

Dzieci po raz pierwszy miały okazję zetknąć się z teatrem cieni- w którym obserwowaliśmy na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty oraz aktorów. Uczniowie byli pod wrażeniem.

Tekst: Ksenia Stec