Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w bibliotece

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 r. przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, ochrony praw autorskich oraz zachęcania do szacunku dla twórców i ich dzieł. To święto grupa 0e obchodziła 24.04.2023r.. Tego dnia wybraliśmy się na zajęcia edukacyjne do Miejsko- Gminnej Biblioteki w Łęcznej przy ul. Bożniczej. Dzieci miały okazję obejrzeć tematyczne filmy edukacyjne oraz posłuchały piosenek o książce. Zerówkowicze byli pod ogromnym wrażeniem, kiedy pani Basia pokazała im największą- najmniejszą książkę, najgrubszą- najcieńszą. Nie lada frajdą okazały się gry edukacyjne „Czy to prawda, czy fałsz?” oraz Literackie Koło Fortuny, w których uczniowie wzięli udział z ogromnym zaangażowaniem. Ze skupieniem dzieci wysłuchały wiersza „Skarga książki” oraz wspólnie z panią Bibliotekarką przy pomocy rekwizytów wyrecytowały wiersz pt. „Tygrys w bibliotece”. Na koniec spotkania dzieci uczniowie mieli okazję stworzyć własną książeczkę.

Tekst: Ksenia Stec