Soki owocowo warzywne

W czwartek 06.10.2022 r. w grupie o „B” było smacznie, zdrowo i kolorowo. W tym dniu dzieci rozwijały swoje umiejętności kulinarne. Z owoców i warzyw wykonały samodzielnie zdrowy sok owocowo-warzywny. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wiedzą już, dlaczego należy spożywać owoce i warzywa, że oprócz walorów smakowych, są one źródłem wielu witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dzieci z apetytem piły samodzielnie zrobiony sok, nawet z dodatkiem buraka. Po pysznym napoju pozostały tylko kolorowe wąsy.

Na zdjęciu jest dziewczynka, która ma usta zabarwione sokiem z buraka.
Na zdjęciu widać jak dzieci wrzucają owoce i warzywa do sokownika.
Na zdjęciu widać jak dzieci wrzucają owoce i warzywa do sokownika.
Dzieci siedzą przy stoliku i piją sok.