Projekty edukacyjne

W tym roku szkolnym grupa ,,A” i ,,C” przystąpiły do trzech ważnych projektów edukacyjnych. Będziemy dzielić się z Państwem naszymi pięknymi pracami. Pierwszy projekt to ogólnopolski projekt ,,Zakamarek- ekotriki na kąciki”, którego głównym celem jest wychowanie ucznia kreatywnego, świadomego swoich możliwości, posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą. To co chciałybyśmy przekazać naszym uczniom zawarte jest w tym cytacie ,, Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas’’ Florian Plit.
Drugi projekt to Ogólnopolskii Projekt Edukacyjny „Gramy Zmysłami”, który ma na celu rozwijanie zmysłów u dzieci. Będziemy tworzyć dla dzieci odpowiednie warunki do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Trzeci ogólnopolski projekt „SERDECZNA KARTECZKA”, którego celem jest wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Poprzez pokazywanie różnych technik rozwijamy aktywność twórczą i kreatywną dziecka.

Poniżej fotorelacja z pierwszych działań.