Niebo Pana Mikołaja

Kim był Mikołaj Kopernik? Wiadomo, wielkim astronomem! To prawda, ale również zajmował się wieloma innymi zajęciami. Był na przykład wspaniałym lekarzem, prawnikiem, duchownym, pasjonowała go ekonomia, zajmował się też kartografią. Urodził się w Toruniu w 1473 roku. W tym roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin, dlatego rok 2023 został ustanowiony rokiem tego wybitnego naukowca.

Dzieci z grupy 0a we wtorek 9 maja wybrały się do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej – Filia nr. 1 aby poznać życie i wybitne osiągnięcia tego wspaniałego człowieka. Spotkanie rozpoczęliśmy lekcją biblioteczną, po przeczytaniu fragmentów książki Justyny Styszyńskiej z serii Idol „Mikołaj Kopernik” uczniowie wzięli udział w warsztatach, mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością i stworzyć autorskie konstelacje gwiazd na plakacie. Na pamiątkę tego spotkania dzieci dostały zakładki do książki oraz zostały poczęstowane słodkim piernikiem.