Międzynarodowy Dzień Teatru w 0e

Z okazji obchodów Dnia Teatru grupa 0e 27 marca wybrała się do Centrum Kultury w Łęcznej na spektakl pt. „Improwizowana księżniczka”. To spektakl w odpowiedzi na historię napisaną przez Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”. Wystawiona sztuka okazała się wyjątkowa, choćby ze względu na bardzo duże zaangażowanie widzów w jej tworzenie. Dzieci były wciągane w różne sceny, pomogły księciu wybrać najlepszą kandydatkę na żonę, przeżyli burzę. Śmiech towarzyszył dzieciom przez cały spektakl. Do tej pory nie spotkały się one z takim rodzajem sztuki. Wyjście na „Improwizowaną księżniczkę” okazało się dla nich nowym doznaniem. Ta przezabawna sztuka to dzieło aktorów- Kacpra Kubuca oraz Bogusława Bryskiego- aktorów z Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Na koniec udało nam się uwiecznić dzisiejsze wydarzenie na wspólnym zdjęciu z aktorami.

Tekst: Ksenia Stec