Dzień piżamy

W marcu grupy 0e i 0d zorganizowały na terenie zerówki Ogólnopolską Akcję Charytatywną na rzecz dzieci chorych onkologicznie „Dzień Piżamy”. Pomysłodawcą działania jest Fundacja „Gdy Liczy się Czas”, która została założona przez rodziców dzieci, które chorują/chorowały na nowotwór. Tego dnia nasi zerówkowicze zjednoczyły się z chorymi dziećmi i założyły do szkoły piżamki jako standardowe ubranie chorych dzieci.

Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego aby okazać nasze wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom tego dnia zmieniliśmy nasze codzienne ubranie w piżamę. Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.

Tego dnia odbyły się w zerówce ciekawe zajęcia prozdrowotne, ekologiczne a w myśl zasady ,,w zdrowym ciele, zdrowy duch” także zajęcia sportowe. Zerówkowicze na podsumowanie zajęć wykonały plakaty pod hasłem „Dbam o zdrowie”.

Tekst: Ksenia Stec