Dzień pieczonego ziemniaka

Dnia 27 września grupy O”A”, 0”B” i O „C” wzięły udział w wyjazdowym dniu pieczonego ziemniaka w Kaniwoli. Podczas spotkania dzieci poznały historię ziemniaka i wiele ciekawostek na temat tego popularnego obecnie warzywa . Dowiedziały się, skąd pochodzi i jak trafił do Polski. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w konkursach z udziałem ziemniaków. Jednym z nich było bieganie slalomem z ziemniakiem na drewnianej łyżce i skakanie w workach. Po ogromnej dawce pozytywnych emocji wszyscy wzięli udział w pieczeniu kiełbasek i degustacji pieczonych ziemniaków. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.