11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! „

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje w dniu 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, ukazała historię dążeń Polaków do odzyskania niepodległości. Ważnym momentem akademii było wspólne odśpiewania Hymnu Państwowego.

Cała społeczność szkolna o 11.11 odśpiewała Hymn przyłączając się do Akcji MEN #SzkołaDoHymnu. Dzieci ze wszystkich klas oddały szacunek symbolom narodowym i okazały miłość do Ojczyzny. Ten dzień pełen dumy i uśmiechu przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych „Małych Polaków”.