Lekcja biblioteczna

W minionym tygodniu  grupy  O”A”, O”B” i O”C” odwiedziły Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej w której odbyły się lekcje o tematyce patriotycznej.  Celem przeprowadzonych zajęć było rozwijanie wśród dzieci poczucia przynależności narodowej, zapoznanie z wydarzeniami historycznymi oraz uświadomienie znaczenia takich wartości, jak: patriotyzm, wolność, niepodległość i suwerenność. Podczas spotkania dzieci zostały wprowadzone w tematykę „Polska – moja Ojczyzna” poprzez pogadankę na temat symboli narodowych i przekazanie informacji związanych z obchodami Święta Niepodległości. Następnie bibliotekarki przeczytały dzieciom wiersze o tematyce patriotycznej i niepodległościowej, takie jak „Katechizm polskiego dziecka”. Na zakończenie lekcji została poprowadzona dyskusja i objaśnienie znaczenia takich pojęć jak: ojczyzna, godło, flaga, Polska, hymn.

Dzieci siedzą na dywanie.
Dzieci siedzą na dywanie i słuchają pani bibliotekarki.