Kampania przeciw przemocy

Listopad to miesiąc w którym, hasłem przewodnim jest Dzień Przeciwko Przemocy oraz Dzień Praw Dziecka. Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej brały udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata.

W ramach kampanii we wszystkich grupach przedszkolnych rozmawialiśmy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie oraz wolności. W Pomarańczowym dniu dzieci przyszły ubrane do szkoły w kolorze pomarańczowym lub w pomarańczowe akcenty. Przed szkołą zastał zawieszony transparent informujący o Kampanii przeciwko przemocy. a przedszkolaki na znak włączenia się w akcję przeszły się wokół szkoły z pomarańczowymi serduszkami, które zostały u mieszczone pod transparentem.

Odwiedzili Nas również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Łęcznejmł. asp. Izabela Zięba przedstawiła dzieciom ich prawa. Przedstawiła historie oraz rozwiązania jakie mogą pomóc naszym uczniom w radzeniu sobie z sytuacjami które, mogą sprawić im problem.

Autor: Daria Łucjan

Dzieci stoją z policjantką

Dzieci są przed szkołą przyczepiają pomarańczowe serduszka