Dzień Pizzy

Pizza… kto z nas nie lubi tych włoskich placków?

Tak się składa, że i te pyszne krążki mają swój wielki dzień. Dzień Pizzy przypada na 9 lutego i jest to dobry moment by wspólnie z zerówkowiczami dowiedzieć się skąd ta pizza tak w ogóle pochodzi i jak się ją robi.

W poniedziałek, 6.02.2023r. klasę 0e spotkała miła niespodzianka, którą było wyjście do „Pub 30” na warsztaty robienia pizzy. Na warsztatach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje kultowy placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstawania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci miały możliwość przygotowania własną pizzę. Każdy z nich samodzielnie rozwałkowywał ciasto, smarował placek sosem pomidorowym i według uznania układał na nim składniki. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej pizzy zrobionej przez każde dziecko samodzielnie.

Tekst: Ksenia Stec