Dzień górnika

4 grudnia z okazji „barbórki” do oddziałów przedszkolnych zaproszono górników. To niezwykłe spotkanie było dla dzieci prawdziwą lekcją o trudnej, ale zarazem fascynującej pracy pod ziemią. Górnicy podzielili się swoją wiedzą na temat tego, co się wydobywa w kopalniach, a także opowiedzieli jak wygląda ich praca. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć specjalistyczny sprzęt górniczy, a także zadawać mnóstwo pytań, na które goście chętnie odpowiadali. To spotkanie nie tylko dostarczyło przedszkolakom fascynujących informacji, ale także rozbudziło ich ciekawość świata i pokazało, że każdy zawód jest istotny i pełen pasji.

Dwóch górników stoi pośrodku nich osoba przebrana za węgielek (maskotka firmowa) za nimi napis dzień górnika.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych siedzą na dywanie i patrzą na stojących górników mówiących do nich.