Innowacja w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego – Emocja

Uczniowie klasy IV C  realizowali I moduł –„KREATYWNOŚĆ” w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego – Emocja.
 Projekt realizowany jest w naszej szkole jako innowacja pedagogiczna.
Dzieci  na wstępie  poznały  historię dziewczynki o imieniu Vashti. Dowiedziały się co to jest kreatywność oraz, że należy jej  szukać w sobie.
15.09.2020 obchodziliśmy Dzień Kropki. W groszkowych ubraniach uczniowie zaprojektowali swoje kropki, które potem ożyły i mogli wirtualnie wziąć je do ręki.
W kolejnym etapie nastąpiło kodowanie oraz  rozmowy na temat niepełnosprawności, wszyscy dowiedzieli się co oznacza skrót PJM (Polski Język Migowy). Uczyli się migać podstawowe zwroty grzecznościowe.
W  klasie powstał Kącik Emocji, który pomaga określić wszystkim samopoczucie za pomocą termometru uczuć. Jak widać po minach dzieci, było wiele pozytywnych emocji w czasie realizacji pierwszego modułu.

Barbara Podoba, Katarzyna Cieżak