„Witaj Ameryko” – projekt na lekcji geografii

„Witaj Ameryko” to kolejny projekt realizowany przez uczniów klas ósmych na lekcji geografii.W tym roku szkolnym uczniowie klasy VIII C zaprosili swoich młodszych kolegów z klasy siódmej na wyprawę po Ameryce Północnej. Podróż rozpoczęła się od projekcji filmu przygotowanego przez uczniów o walorach przyrodniczych  i kulturowych Ameryki. Kolejnym etapem było  wysłuchanie wykładów  o kulturze grup etnicznych kontynentu (Indianie, Aztekowie). Zakończenie wyprawy to udział uczniów w konkursach z nagrodami, gdzie mogli  wykazać się swoją wiedzą. Realizacja projektu umożliwiła uczniom rozwijanie swoich zainteresowań, pasji, dała możliwość pokazania swoich umiejętności. Kolejny projekt już nie długo. Zapraszamy.

A. Brudzińska